Zdjęcie portretowe 1949

Zdjęcie portretowe, upamiętniające zaślubiny Janiny, pochodzącej ze Świątnik Górnych i Jana, pochodzącego ze Stróży. Po ślubie para młoda mieszkała w Świątnikach Górnych, bardzo często przebywali w Stróży, niedaleko Myślenic.

Doczekali się 4 córek i 2 synów. Gdy dzieci podrosły, małżeństwo Janina i Jan, postanowili związać swoje życie z Myślenicami, do których przeprowadzili się wraz z najmłodszą córką Władysławą w roku 1980 i zostali tu na stałe. Jan zmarł w 1989 roku, natomiast Janina w tym roku będzie obchodzić jubileusz 90-tych urodzin. Przez cały okres mieszkania w Myślenicach początkowo pomagała córce w opiece nad wnukami, potem rozpoczęła pracę w myślenickim szpitalu, a następnie pracowała jako opiekunka środowiskowa.  Doczekała się 14 wnucząt i 15 prawnucząt. Cały czas jest ostoją rodziny, jako seniorka rodu.

Janina Arendarczyk (od lewej)  wraz z mężem Janem

1949 rok

Autor nieznany, był to wędrujący artysta, który oferował swoje usługi fotograficzne, specjalizował się w różnego rodzaju zdjęciach portretowych, szczególnie ślubnych, tylko tyle o nim wiadomo.

Świątniki Górne,  zdjęcie wykonane w domu rodzinnym Janiny w Świątnikach Górnych.

Wydarzenie: Zaślubiny Janiny i Jana .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *